Vynikající úspěch žaček výtvarného oboru

Ve velké konkurenci 153 žáků základních škol se umístily žačky výtvarného oboru bystřické ZUŠ mezi 13 oceněnými žáky. O co šlo?
Vynikající úspěch žaček výtvarného oboru

 

Ve středu 16. října 2019 proběhl 11. ročník výtvarné soutěže Střední uměleckoprůmyslové školy Jihlava – Helenín pro žáky ZŠ a ZUŠ, kterého se zúčastnilo 153 žáků z celé Vysočiny. Pro letošní rok byla vyhlášena dvě témata - Hostina a Cesta kolem světa. Porota vybrala 13 prací, které byly oceněny. Z naší ZUŠ se zúčastnily dvě žačky, Natálie Plocková a Adéla Jamborová a obě se umístily mezi třinácti nejlepšími! Konkrétně Natálka Plocková získala krásné 2. místo v absolutním pořadí a Adélka Jamborová cenu odborné porotyJejich originální práce budou koncem října a v průběhu listopadu vystaveny v přízemí ZUŠ Bystřice n. P., kde můžete obdivovat jejich invenci, osobitost a i vysokou výtvarnou hodnotu, a co je nejzajímavější, hluboký myšlenkový obsah.

Gratulujeme oběma děvčatům za skvělou reprezentaci naší ZUŠ i města Bystřice nad Pernštejnem a velké poděkování a gratulace patří také vedoucí výtvarného oboru ZUŠ – paní učitelce Libuši Zítkové za výborné dlouhodobé vedení!

 

Natálie Plocková: 

 

 

Adéla Jamborová:

 

 

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru