Akordeonové soubory

Akordeonové soubory „Notičky“ a „Variace“

Akordeonový soubor „Notičky“ byl založen ve školním roce 2002-2003. Původně se skládal z několika členů, ale později,  díky zájmu žáků, vznikl další soubor „Variace“.  Soubor „Notičky“ je pro žáky 3. až 6. ročníku I. stupně a soubor „Variace“ je otevíraný pro žáky 7. ročníku a II. cyklu. V repertoáru mají oba soubory skladby od nejrannějších barokních, přes renesanční, klasicistní až po současné, to jsou např. písničky z pohádek, filmová hudba, lidové písně, ale i žánr jako je „dechovka“. Vystupují na interních koncertech ZUŠ, ale i na samostatných koncertech akordeonové třídy. V současné době je aktivní pouze soubor „Notičky“. Oba soubory vedli v průběhu let vyučující p. uč. Milada Krásenská, p.uč. Dita Havlová a p.uč. Jaromír Žižka.

Společné foto

 

Akordeonový soubor Dalečín

Jak už vyplývá z názvu souboru, byl založen při detašované třídě v Dalečíně v r. 2010 a navázal tak na dlouholetou tradici komorní hry –  akordeonová dua, tria, kvarteta.

Od počátku jej vede p. uč. Dana Makovská. Žáci se scházejí pravidelně 1 x za týden, v době koncertů i na mimořádných víkendových zkouškách. Repertoár obsahuje širokou škálu skladeb vážné, církevní, lidové, populární i moderní hudby českých i zahraničních autorů.

První vystoupení měl soubor na třídním koncertu v Dalečíně hned po svém založení. Od té doby se účastní akcí v našem okolí – školní akademie ZŠ, vánoční koncerty v kostelích Bystřice n. P., Jimramov, Veselí, dalečské pouti, vystoupení pro důchodce DS Mitrov a Jimramov, Enpeka Žďár n. S. i jinde např. Concentus Moravie Tišnov, Svatováclavské hody v Železném. V r. 2012 podnikl soubor koncertní výjezd na Ukrajinu, oblast Kolčavy a dále 2014 hrál našim krajanům v Banátu. V r. 2015 vystoupil v rámci  1. setkání akordeonových souborů kraje Vysočina v Novém Městě na Moravě.

Není výjimkou, že se souborem vystupují i bývalí členové, kteří již naši ZUŠ nenavštěvují.

V r. 2016 dochází  k výraznému omlazení kolektivu. Z původního počtu deseti zkušených hráčů máme šest v podstatě začínajících. Této skutečnosti se přizpůsobuje i obtížnost hraných skladeb a písní. Přesto jsme se zúčastnili celostátní akce OPEN ZUŠ v bystřickém amfiteátru, setkání harmonikářů v Dalečíně, vystoupení naší ZUŠ na bystřickém Edenu a na podzim zahráli důchodcům z DS Jimramov.

 

Za akordeonový soubor Dana Makovská

Společné foto

 


Zobrazení: Alba | Podle data

Akordeonový soubor Dalečín


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru