Výsledky celostátní kola soutěže ve hře na dechové nástroje Praha 2018

Ve dnech 3. – 6. 5. 2018 proběhlo ústřední kolo ve hře na dechové nástroje. Z naší školy se do tohoto kola probojovali dva žáci ze třídy pana učitele Štěpána Husáka: Tadeáš Polách – hra na trubku a František Pavelka - hra na tenor.
Výsledky celostátní kola soutěže ve hře na dechové nástroje Praha 2018

O bezpečnou cestu obou žáků se postarali učitelé Antonín Pokorný a Štěpán Husák společně s paní učitelkou Alžbětou Smětak. Po úspěšném ubytování na studentských kolejích v předvečer soutěže a registraci soutěžících nás přemohla únava a pro nervozitu nebyl prostor. První nápor nervozity přišel až ve čtvrtek 3. května ráno, neboť ve třetí kategorii hry na trubku byli kromě Tadeáše Polácha další čtyři soutěžící. Poněvadž se všichni probojovali do celostátního kola, úroveň byla docela vysoká.

Tadeáš hrál za klavírního doprovodu paní učitelky Smětak a získal 1. cenu ve hře na trubku. To byla první skvělá zpráva. Druhý den, v pátek 4. května v ranních hodinách, soutěžil další žák ze ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem, byl jím František Pavelka. V páté kategorii měl sice dva protivníky, ale byli na mimořádně vysoké hráčské úrovni. Byl to pro nás stres, protože Fanda šel hrát jako poslední z nich. František vysoutěžil v páté kategorii 1. cenu ve hře na tenor. Opět za podpory paní učitelky Smětak.

Oběma chlapcům gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů!

Poděkování patří paní učitelce Alžbětě Smětak za podporu, obětavost a vynikající klavírní spolupráci. Další poděkování patří Antonínu Pokornému a Štěpánu Husákovi za podporu a motivaci obou žáků. Závěrečné díky patří rodinám chlapců, že vytvořili podmínky pro hráčský růst a realizaci a reprezentaci mladých talentů.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru