HRAJEME PRO MARTÍNKA aneb HUDBA JE LÉKEM NA TRÁPENÍ DUŠE

HRAJEME PRO MARTÍNKA aneb HUDBA JE LÉKEM NA TRÁPENÍ DUŠE

Po loňském benefičním koncertu, jehož výtěžek věnovala naše ZUŠ na obnovu Hudební školy ve válkou zničeném Charkově jsme se učitelé i žáci rozhodli založit tradici těchto koncertů a každoročně vybrat osobu, nebo subjekt, jemuž hudba může pomoci v nelehké situaci. Pro letošní rok padla volba na malého chlapečka, Martínka Nováka, jehož celý životní příběh si můžete přečíst níže. Pomoci můžete dobrovolným vstupným přímo na koncertě, nebo vložením libovolné částky na transparentní účet č. 55559020/2010 Těšíme se na Vás v pátek 17. února 2023 v 18.00 v KD Bystřice n. P. A v souladu s Horaciovým citátem, věříme, že společně s námi rádi přispějete na dobrou věc. 

Martínek se narodil předčasně, bohužel však po porodu začal rozsáhle krvácet do mozku, a proto se u něj rozvinula těžká forma Dětské mozkové obrny. Vlivem krvácení byl u něj diagnostikován hydrocepfalus, má tedy zaveden V-P shunt pro odvod mozkomíšního moku, který mu občas činí veliké potíže a opakovaně musí podstupovat operace. Martínkovi byla od narození zjištěna epilepsie, do současné doby se nám nepodařilo dennodenní záchvaty zvládnout, i přes veliké množství léků, které užívá. Martínek je nevidomý, nesedí, nechodí, nemluví, nepoužívá ruce ani nohy, je ležáček, a proto potřebuje pomoct 24 hodin denně ve všech činnostech lidského života.
Starost o Martínka ve dne i v noci je velmi náročná především pro mě – matku, která o něj celodenně pečuje, proto k nám dojíždí dvakrát týdně na dopoledne paní asistentka z neziskové organizace Portimo, o.p.s Nové Město na Moravě. Paní asistentku si platíme v plné výši a získané finanční prostředky určitě použijeme právě na pokrytí těchto nákladů za osobní asistenci a samozřejmě i na další léčebné výdaje a za rehabilitační pomůcky.
S úctou Novákovi 

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru