Dechovka v Polsku

Již od podzimu se všichni kluci a holky – mladí muzikanti našeho dechového orchestru ZUŠ v Bystřici nad Pernštejnem těšili na květen, kdy se vydají předvést své hráčské umění a naši českou dechovou hudbu na mezinárodní festival Alte Kameraden.
Dechovka v Polsku

Setkání osmi velice různorodých dechových orchestrů ze čtyř zemí se odehrálo 17. – 19. května 2019 v nádherném polském městě Gorzów Wielkopolski. Prvním velkým zážitkem byl sobotní dopolední koncert na trávníku uprostřed obrovského sídliště. Škoda lásky, Muziky, muziky a další skladby přitáhly mnoho místních posluchačů, kteří se zájmem poslouchali českou klasickou dechovou hudbu či úpravu modernějších melodií. Odpoledne se pak konal koncert všech orchestrů ve venkovním amfiteátru se skvělou akustikou. Naše děti v pestrých fialových košilích všechny zaujaly – nejen po hráčské stránce, ale také věkovým složením orchestru – byli v podstatě nejmladší. Ostatní muzikanti i posluchači ocenili jejich hráčské umění velkým potleskem. V neděli je čekal neméně náročný program – pochodování v průvodu s ostatními orchestry středem města. Nádherným zážitkem bylo také společné hraní dvou skladeb, které se všechny orchestry předem naučily – polský pochod Alte Kameraden a March Krakowiak. Naši kluci a holky se nezalekli tak obrovského množství muzikantů kolem a statečně se všemi notovali. Z festivalu si všichni odváží mnoho hráčských zkušeností, zážitků během společného vystupování i cestování. Zcela jistě je tato zkušenost pro celý orchestr velice inspirující pro další práci i vystoupení, kterými bude ještě v tomto školním roce účast na soutěži orchestrů Čermákovo Vysoké Mýto a vystoupení v Senátu ČR na festivalu ZUŠ OPEN.

Děkujeme za podporu vedení ZUŠ i městu Bystřice n. P., rodičům a hlavně všem členům orchestru v čele s panem dirigentem Štěpánem Husákem za skvěle odvedenou práci a reprezentaci školy i města v zahraničí.

 

Mgr. Eva Poláchová

 

FOTKY KE ZHLÉDNUTÍ ZDE: 

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru