Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akordeonové soubory

6. 2. 2009

Akordeonové soubory „NOTIČKY“ a "VARIACE"

              Akordeonový soubor „Notičky“ byl založen ve školním roce 2002 -  2003. Původně se skládal z několika členů, ale později,  díky zájmu žáků, vznikl další soubor „Variace“.  Soubor „Notičky“ je pro žáky 3. až 6. ročníku I. stupně a soubor „Variace“ je otvíraný pro žáky 7. ročníku a II. cyklu. V repertoáru mají oba soubory skladby od nejrannějších barokních, přes renesanční, klasicistní až po současné, to jsou např. písničky z pohádek, filmová hudba, lidové písně, ale i žánr jako je „dechovka“. Vystupují na interních koncertech ZUŠ, ale i na samostatných koncertech akordeonové třídy. Oba soubory vedli v průběhu let vyučující p. uč. Milada Krásenská, p.uč. Dita Havlová a p.uč. Jaromír Žižka.

p1220392.jpg

 

 

 

 

 

 

AKORDEONOVÝ SOUBOR DALEČÍN

Jak už vyplývá z názvu souboru, byl založen při detašované třídě v Dalečíně v r.2010 a navázal tak na dlouholetou tradici komorní hry –  akordeonová dua, tria, kvarteta.

Od počátku jej vede p.uč. Dana Makovská. Žáci se scházejí pravidelně 1 x týdně, v době koncertů i na mimořádných víkendových zkouškách. Repertoár obsahuje širokou škálu skladeb vážné, církevní, lidové, populární i moderní hudby českých i zahraničních autorů.

První vystoupení měl soubor na třídním koncertu v Dalečíně hned po svém založení. Od té doby se účastní akcí v našem okolí – školní akademie ZŠ, vánoční koncerty v kostelích Bystřice n. P., Jimramov, Veselí, dalečské pouti, vystoupení pro důchodce DS Mitrov a Jimramov, Enpeka Žďár n. S. i jinde např. Concentus Moravice Tišnov, Svatováclavské hody v Železném. V r. 2012 podnikl soubor koncertní výjezd na Ukrajinu, oblast Kolčavy a dále 2014 hrál našim krajanům v Banátu. V r. 2015 vystoupil vrámci  1. setkání akordeonových souborů kraje Vysočina v Novém Městě na Moravě.

Není výjimkou, že se souborem vystupují i bývalí členové, kteří již naši ZUŠ nenavštěvují,  což jistě svědčí o jejich zájmu  i soudržnosti tohoto kolektivu.

soubor-tisnov-2015-dm-2-.jpg