ART

ART – SPOLEK UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ PŘI ZUŠ

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nová nabídka uměleckých kurzů ve šk.roce 2017 – 18 pro všechny zájemce o hudbu, výtvarné či dramatické umění, tvorbu zvuku a další.

art---letak-2017_2018.jpg

Pro zápis si stáhněte přihlášku a vyplněnou ji doručte nejpozději do 30. 9. 2017 do ZUŠ: ART přihláška

Zkuste si odpovědět na pár otázek:

Vždycky jste se chtěli naučit hrát na nějaký nástroj? Ale…rodiče neměli pochopení, neměli jste odvahu, neznáte noty?

Rádi kreslíte a malujete? Ale…nevíte co je pro vás vhodné, akvarel, či tempera?

Pořád Vám v hlavě zní hudba? Ale…nevíte, jak to udělat, aby ji mohl hrát někdo jiný?

Máte malé dítě a rádi byste formovali jeho vztah k hudbě? Ale…hledáte kvalifikované a spolehlivé lektory?

Vaše dítě rádo zpívá, projevuje zájem o hudbu? Ale…zdá se vám příliš malé?

Má přirozený komediální talent a rádo se předvádí? Ale…jak uplatnit tyto vlastnosti?

Zůstal Vám po dětech doma klavír nebo jiný hudební nástroj a Vám je líto, že se na něj jen práší?

Nebo chcete jen relaxovat při hudbě a nabrat energii prostřednictvím muzikoterapie?

Pokud jste odpověděli na některou z otázek, právě pro Vás a Vaše děti jsou připraveny speciální kurzy ART při ZUŠ.

Lidé se vždycky scházeli a společně rádi hráli, zpívali a tvořili. Většinu z těchto aktivit už v dnešní době neděláme a je to škoda. Proto vás zveme za námi do ARTu. Nemusíte umět noty, ani mít hudební vzdělání, to vše získáte u nás. Odměnou vám bude radost z dosažených úspěchů, z toho, že jsme schopni překonat zažitý strach a obavy. Každý zde může nalézt svůj prostor k sebevyjádření.

Více informací najdete na samostatné webové stránce ARTu zde, na telefonním kontaktu 777 122 105  Vám rádi zodpovíme Vaše další dotazy.

Bilaterální setkání s norskou uměleckou školou Bergen Kulturskule - studijní cesta pedagogů ART za norským systémem uměleckého vzdělávání

V termínu 25. 8. - 30. 8. 2016 proběhl projekt studijní cesty osmi lektorů - pedagogů spolku ART při ZUŠ Bystřice n. P. do norskě základní uměleckě školy v Bergenu. Vzájemná setkání, pedagogická konference a diskuze o norském systému uměleckého vzdělávání, jeho odlišnostech, o zkušenostech norských pedagogů byla doplněna náslechovými návštěvami přímo ve výuce norských žáků. Zkušenost a možnost porovnání s českou praxí byla velkým obohacením všech zúčastněných.

Realizace projektu byla podpořena Fondem pro bilaterální spolupráci na národní úrovni v rámci Fondů EHP/Norska 2009-2014.

Výsledek obrázku pro logo ehp eea

Závěrečná zpráva projektu - ZDE.

Obrazová zpráva projektu - ZDE.

p1370871.jpg

p1380005.jpg

Obr.1: Zasedání z prvního jednacího dne s ředitelem umělecké školy Bergen Kulturskole

Obr.2: Realizační tým projektu před Muzeem Edvarda Griega